Türkiye Aeropress Şampiyonası 2019, 8 Eylül’de İstanbul’da!

Türkiye Aeropress Şampiyonası Afişi

Birçok kahve severin evinde severek kullandığı Aeropress için bu sefer terler dökülecek. Final etabı 8 Eylül’de İstanbul Boğazı’nda bir teknede gerçekleşecek olan Türkiye Aeropress Şampiyonası 2019‘da 27 yarışmacı en lezzetli kahveyi demlemek için yarışacak.

Türkiye Aeropress Şampiyonası Afişi

Yarışmada bütün yarışmacılar Probador Collectiva‘nın kavurduğu Etiyopya Arsosola Grade 1 çekirdeklerini kullanacaklar ve özgün teknikleriyle ellerinde bulunan çekirdekleri mümkün olan en iyi şekilde fincanlara yansıtmaya çalışacaklar. Türkiye Aeropress Şampiyonası birincisi, çeşitli hediyelere ek olarak Londra seyahati ve Londra’da gerçekleşecek Dünya Aeropress Şampiyonası’na (WAC) katılım hakkı kazanacak.

Bilet alarak izleyici olarak katılmanın da mümkün olduğu Türkiye Aeropress Şampiyonası, Boğaz’da bir teknede gerçekleşecek. 8 Eylül sabahı saat 10’da Kabataş’tan demir alacak teknede kahvaltıyla başlanan güne Probador Colectiva, Petra, The Boxx ve Spada‘nın kahveleriyle ve öğle yemeğiyle devam edilecek. Katılımcılar hem yarışmayı takip edebilecek, hem de kahve ile ilgili çeşitli aktivitelere katılabilecekler.

Yarışma hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler Türkiye Aeropress Şampiyonası websitesine gidebilecekken, izleyici olarak katılmak isteyenler ise Dream Sales Machine websitesinden biletlerini alabilecekler.

Yarışma süresince biz de Gastronomedya ve berk.fi Instagram hesapları üzerinden deneyimlerimizi sizinle paylaşıyor olacağız.

www.instagram.com/berk.fi

www.instagram.com/gastronomedya_tr

Aeropress Nedir?

Aeropress Nedir?
Aeropress’le kahve demlerken…

Aeropress, 2005 yılında mucit Alan Adler tarafından icat edilmiş bir kahve demleme aracıdır. Hızlı ve tekrarlanabilir sonuçlar veren Aeropress, dayanıklı plastik gövdesi ve basınca dayalı demleme sistemiyle öne çıkar.

Ülkemizde ilk Aeropress Şampiyonası 4 yıl önce Soho House İstanbul’da düzenlenmiştir.

Bu içerik de hoşunuza gidebilir!

Bir cevap yazın