Zomato Gold Nedir? Nasıl Kullanılır? [GÜNCEL]

zomato gold nedir

Türkiye operasyonlarını yakın zamanda yeniden başlatan Zomato, 19 Temmuz Cuma günü Zomato Gold adlı üyelik sistemini duyurdu. Zomato kullanıcıları, belirli bir ücret karşılığında Gold paketten faydalanabilecekler. Peki Zomato Gold Nedir?

Zomato Gold’un ne olduğuna geçmeden önce şunu belirteyim. “Zomato Gold Nedir? yazısını yazmak için Zomato’dan herhangi bir teşvik almadığım gibi Gold üyeliğimi de para vererek aldım. 🙂

Bu yazı, değişen Gold kuralları ve fiyatlarına göre Ekim 2019’da güncellenmiştir.

Zomato Gold Nedir?

Zomato Gold, Zomato kullanıcılarının senelik bir ücret ödeyerek kullanabilecekleri bir üyelik sistemidir. Bu üyelik sayesinde kullanıcılar Zomato anlaşmalı mekanlarda “1 Yemeğe 1 Yemek İkram” veya “2 İçeceğe 2 İçecek İkram” gibi fırsatlardan yararlanabilirler. Bu da iki kişi gittiğiniz bir mekanda tek kişilik hesap ödeyeceğiniz anlamına gelir.

Zomato Gold Nasıl Kullanılır?

Zomato Gold üyeliğinizi aldıktan sonra, gittiğiniz anlaşmalı mekanın Zomato sayfasına girip “Gold ayrıcalıklarını kullan” yazısına tıklayıp “Gold kilidinizi” açmanız yeterli.

Sistemin gerçekten düzgün çalışıp çalışmadığını test etmek için daha ilk günden kendimizi anlaşmalı mekanlara attık. Kadıköy Mathilda’s Cocktail Bar‘a gidip Zomato Gold hesabımızı kullanmak istediğimizi söyledik. “Gold ayrıcalıkları” düğmesine tıkladık ve onlara gelen bildirim sonrasında iki Negroni siparişi verip sadece birini ödedik. Sonra da Montag Coffee Roasters’da iki Cold Brew içip yine sadece bir tanesini ödedik.

Fırsatlardan yararlanırken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var:

  • Gold fırsatlarını kullanabilmeniz için masada en az 2 kişi olmanız gerekiyor. (Tek başınıza iki kahve içip birini ödeyemiyorsunuz!)
  • Aynı gün içerisinde fırsatları her mekanda bir kez kullanabilirsiniz. Ancak bir gün içinde fırsatları kullanabileceğiniz mekan sayısı sınırlandırılmamış. Yeni kurallara göre her Gold hesabı avantajlardan günde sadece bir kere yararlanabilir.
  • Gold fırsatları gel-al siparişlerde geçerli değil.
  • Sipariş vermeden önce “Gold kilidinizi” açıp garsona göstermeniz gerekiyor.
  • Bu fırsatları set menülerle birleştiremiyorsunuz. Aynı şekilde büyük şişe içecekler ve sürahiler için de geçerli değil. İkram içeceğiniz de asıl içeceğinizle aynı veya daha ucuz olmak zorunda.
  • Yine yeni güncellemeyle birlikte, bir masada 4 kişiden fazla bile olsa ancak iki Gold hesabı kullanılabilir. Yani artık 10 kişi gittiğimiz mekanda 5 kişi Gold açamıyoruz.

Zomato Gold Üyeliği Ne Kadar?

12 aylık Gold üyeliği şimdilik 149,90 TL 12 aylık Zomato Gold üyeliği yeni güncellemeyle birlikte 199.90 TL. (6 aylık paket 129, 3 aylık paket ise 75 TL.)

Üye olurken bir referans kodu kullanan Gold üyeleri bu ücret üzerinden %10 indirim kazanıyor. (Bunun karşılığında referansı veren kişinin üyeliği de bir aylık daha uzatılıyor.) Bir arkadaşınızın kodunu kullanmanızı öneririz ama eğer etrafınızda hiç Zomato Gold üyesi yoksa “BERK7613” kodunu kullanarak %10 indirim kazanabilirsiniz. 🙂

Bizi Instagram ve YouTube üzerinden de takip etmeyi unutmayın!

Afiyet olsun!

Bir cevap yazın