Bebek’te Üç Özel Dondurma | Bebek Dondurmacıları

bebek dondurma

Bebek’te dondurma yiyip “üç beş tur atmak” her zaman için güzel bir plan. Biz de, 7 arkadaş, kendimizi bir anda Bebek’te dondurma kovalarken bulduk. Aslında günümüz oldukça masum başlamıştı, bir toplantı yapıp olaysızca dağılacaktık. Ama bir arkadaşın “Hadi dondurma yiyelim!” demesiyle saniyenin onda birinde ayağa fırladık, bir baktık Bebek‘teyiz!

Bebek’te nerede dondurma yemeli?

Bir yere oturup bir dondurma yiyip kalkabilirdik elbette. Ama benim aklımda BUGUSTO‘nun birkaç hafta önce düzenlediği Bebek Dondurma Crawl’u vardı. O programda ufak değişiklikler yaparak üç dondurmacıya uğradık, hepsinde de en iddialı oldukları lezzetlerini tattık.

Bebek Baylan

Belki de listenin en iddialı, en ünlü ismi… Burada birçoğumuzun tercihi çikolatalı dondurma oldu. Çok rahat, yediğim en iyi çikolatalı dondurmalardandı diyebilirim. Oldukça yoğun, seyreltilmemiş bir çikolata lezzeti. Sanki bir kalıp çikolata yiyormuşsunuzcasına keyif veriyor. Özellikle çikolata hastaları için içim rahat bir şekilde önerebilirim.

Baylan’da bir top dondurma Ekim 2018 itibariyle 5 TL. Lokasyonun Bebek, mekanın Baylan, lezzetin müthiş olduğu düşünülürse kesinlikle değer.

bebek dondurma
Bebek Baylan’da Çikolatalı Dondurma

Bebek Mini Dondurma

Sanıyorum hepimizin gönlünün kahramanı Mini oldu. Buranın güllü lokumlu dondurmasını deneme fırsatı bulduk, öyle bir güzellik ki aklımız çıkacaktı. İçinde ciddi ciddi güllü lokum parçacıkları var, ancak dondurmanın kendisi de lokumu andıran yoğun ve sünen bir yapıda. Mis gibi gül kokuyor ama ne kokusuyla ne şekeriyle içinizi bayacak düzeyde değil. Diyecek hiçbir şey yok gerçekten, yiyin… Külahını bile çok beğendik yahu!

Bu arada burası gerçekten minicik bir yer! Yanından geçip gidebilirsiniz, iyi bakın etrafınıza. Bebek Mini Dondurma’da Ekim 2018 itibariyle bir top dondurma 4 lira. Güllü lokumlu dışında da bir sürü orijinal çeşit var. İlla ki biri kalbinizi çalacaktır.

bebek dondurma
Mini’nin güllü lokumlu dondurması

Cremeria Milano

Diğer iki mekan daha yoğun, sünen, ısırmak isteyeceğiniz dondurmalar yaparken burasının dondurmaları biraz daha düşük kıvamlı, krema gibi. Çeşitler ise bol ve bence biraz daha “piyasa”. Tuzlu karamelli, Nutellalı, gofretli dondurmalar bulmak mümkün.

Tuzlu karamelli dondurması çok hoş. Bana her sene yılbaşında yaptığım karamel şekerlerimi hatırlattı, adeta bir bayram havası estirdi. Gelirseniz bir deneyin. Krokanlı sütlü dondurma ise karamel ve kavrulmuş fındık aromaları taşıyor. Bir krokan-severseniz hoşunuza gidebilir. Grupta çikolatalısını deneyip beğenenler de oldu ama o sırada içim dışım dondurma olduğu için çok oralı olamadım…

Burada bir top dondurma 10 TL. (Ekim 2018) Ama buradaki bir top, aslında iki top büyüklüğünde. (Alttaki fotoğrafta aslında bir top dondurma var mesela.) Dolayısıyla standart ölçüde bir top 5 liraya gelmiş oluyor. Üstelik, yarım top şundan yarım top bundan da diyebiliyorsunuz. Yani neden insanlara aritmetik yaptırıyorlar bilmiyorum gerçekten… Mekan oturmaya uygun, çalışanlar neşeli ve sempatik.

bebek dondurma
Cremeria Milano’da tuzlu karamelli ve krokanlı sütlü dondurma

Ee, sezon tam bitmeden biraz daha dondurma yiyin bari. Ya da kışın da yiyebilirsiniz tabii, dondurma markaları o kadar reklam yapıyor “Kışın da dondurma yiyebilirsiniz.” diye. 🙂

Sizin bir favoriniz var mı? Deneme fırsatı bulduklarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın, biz de yemiş kadar olalım.

bebek dondurma
“Dondurma Hatırası”, 3 Ekim 2018

Afiyet olsun!

Bir cevap yazın